Košeca získala ocenenie Úradnícky čin rokaKošeca, obec v ktorej od apríla žije ELWIS (evidenčný systém odpadov), ale hlavne ľudia, ktorí chcú meniť veci k lepšiemu. Aj z tohto dôvodu sa tešíme z ocenenia Úradnícky čin roka, ktorý obec Košeca získala za svoj progresívny prístup k riešeniu odpadového hospodárstva.

Ocenenie Úradnícky čin roka získali úradníci, tímy a kolektívy, ktoré prispievajú k lepšej kvalite verejných služieb, lepšej kvalite života a využívajú inovatívne prístupy vo svojej každodennej práci. Cieľom je motivovať zamestnancov, úradníkov v štátnej a verejnej správe, že kvalita ich práce je dôležitá a má veľkú hodnotu. Na druhej strane chce ocenenie zbúrať stereotypy verejnosti, že im nechcú vychádzať v ústrety a všetko dlho trvá…

Ocenenia boli udeľované v štyroch kategóriách: ústredná štátna správa, miestna štátna správa, samospráva a ostatné.  Kritériom hodnotenia úradníckych činov sú:

  • aktivity, ktoré pomáhajú občanom, uľahčujú a zjednodušujú im život,
  • majú hmatateľné výsledky,
  • sú otvorené, transparentné a zakladajú sa na efektívnej spolupráci,
  • prinášajú inovácie a moderné riešenia.

V kategórii samospráva bol ocenený projekt zavedenia elektronickej evidencie komunálneho a triedeného odpadu v obci Košeca. Cenu pre obec prebral špecialista na odpadové hospodárstvo, Marek Kurinec.

 

Zdroj: https://www.uradnickycin.sk/